tokat dyno testi

Tokat Dyno Testi Tokat oto ekspertiz hizmetlerimiz arasında bulunmaktadır. İkinci el araç alım işlemlerinde, yaptırılması gereken testlerden birisidir.

Bu test ile aracın güç performansı tespit edilebilmektedir. Bizler, hem önden çekişli hem de arkadan çekişli araçlar için özel yazılımlarımız ile test yapıyoruz. Firmamız tarafından yapılan oto ekspertiz işlemlerinin her birisi için uygulana işlemler ve işlem ücretleri farklıdır.

Dinamometre testi

Dyno (dinamometre) testi, kuvvet ölçer olarak bilinmekte ve çıkış gücü, performans ölçümü yapılmaktadır.

Tokat oto ekspertiz Dyno testinde yaptığımız kontroller şunlardır;

Beygir ölçümü
Tork ölçümü
İvmelenme ölçümü
Şanzıman ölçümü
Vites geçiş aralıkları kontrolleri
Motor yorgunluğunun tespiti
Satın almak istediğiniz aracın, motor ömrü ve gücü hakkında bilgi sahibi olabilmek için mutlaka oto ekspertiz yaptırmalısınız.

Dyno testinde nelere dikkat edilmelidir?

Araçlar üzerinde yapılan ekspertiz testlerinde, yapılacak her işlem için nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Bizlerden, dyno testi talep edenler için öncelikle aracın tüm sıvı seviyelerini kontrol ediyoruz.

Yağ seviyesi, radyatör su seviyesi test için önemli unsurlardandır. Bunlar, test öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konulardır. Testi yapan kişinin bu alanda uzman olması gerekiyor. Motor iyide olsa, gücü doğru iletmiyorsa, motor ömrü düşük olacaktır. Bunu uzman elemanlarımız anlayabiliyor.

Test işlemleri

Tokat oto ekspertiz olarak, servisimize getirilen araçlar için öncelikle kullanıcıların taleplerini dinliyor ve onların talep ettiği testleri uyguluyoruz. Talep edilen test ile ilgili bölüme aracı alıyor ve sistemli olarak test edilmesini sağlıyoruz.

Dyno testi, bir araç için en önemli testlerden birisidir. Bu test sonucuna göre aracın motor performansı ve kullanım ömrü değerleri tespit edilebilmektedir.

Garantili dyno testi

Tokat Oto ekspertiz sektöründe, güven giderek önem kazanmaya başlamıştır. Sektörün genişlemesi bazı sorunları beraberinde getirmektedir. Firmamız, bakanlık tarafından belirlenen tüm standartlara uymakta ve yasalara uygun olarak tarafsız ve garantili hizmet vermektedir.

Dyno testi için yeni teknoloji test cihazlarımız mevcuttur ve bu alanda kendisini yetiştirmiş olan elemanlarımız ile test işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Dyno testinde doğru bilinen birçok yanlış yapılabilmektedir. Bizler bu yanlışlara yer vermeden güvenli ve doğru testlerin yapılmasını sağlıyoruz.

Hemen Ara
Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Yardıma mı ihtiyacınız var ?