tokat süspansiyon testiAraç Süspansiyon Testi İkinci el araba alırken insanlar, satın alacakları araçları tüm özellikleri ile tanımaya çalışırlar. Önceden tanıdıkları oto tamir ustalarına araçlar kontrol ettiriliyor ve bu ustaların bilgilerine göre bir şeyler öğrenmeye çalışıyorlar.

Günümüzde ise gelişen teknoloji ile tamamen yazılımsal olarak hatasız sonuçlar elde edilebiliyor.

Tokat oto ekspertiz olarak verdiğimiz hizmetlerimizde, hem alıcı hem de satıcıların mağdur olmaması için tüm testleri yapıyoruz. İkinci el araçlarda, kaporta ve boya testleri ile birlikte talep durumuna göre süspansiyon testlerini de yapıyoruz.

Tokat Oto Ekspertiz 

Eksper, belirli konularda teknik bilgisi olan kişi olarak tanımlanmaktadır. Tokat oto ekspertiz firması olarak, araçların tüm testlerini başarıyla yapıyor ve raporlama yaparak müşterilerimize sunuyoruz. İkinci el araçlarda yapılan ekspertiz türlerinden en önemlisi süspansiyon testidir.

Süspansiyon testi ile araçların yere tutunma durumu ve sarsılma durumunu test ediyoruz. Süspansiyon değerleri iyi olan araçlar kullanım açısından güvenli araçlardır

. Oto ekspertizde, alanında uzman ekiplerimiz araçların tüm bölümlerini, o bölüm için geliştirilmiş özel yazılımlar ile test yapıyor.

Süspansiyon Testi

Süspansiyon, araçlardaki sarsılmayı önlemek için yapılan yaylı sistemlere verilen isimdir. Süspansiyon testini nasıl yaptığımızı ve test sonuç raporunu araç sahiplerine gösteriyoruz.

Süspansiyon testinde yaptığımız işlemler şunlardır;

Test yapılacak olan aracı test cihazına çıkartıyoruz.
Test cihazı çalıştırılıyor ve araç üzerinden okuduğu değerler monitöre yansıtılıyor.
Normal değerler ile monitördeki değerler sistem tarafından karşılaştırılır.
Tespit edilen değerlere göre arızalı parçalar belirlenir ve raporlanır.
Rapor kullanıcıya verilir ve gerekli tamir işleminin yapılması sağlanır.
Güvenli hizmetlerimiz ile tüm müşterilerimize en iyi hizmetleri veriyoruz.
Süspansiyon Testinin Faydaları

Tokat oto ekspertiz olarak verdiğimiz hizmetlerin ne tür faydalar sağladığını müşterilerimize anlatıyoruz.

Süspansiyon testinin faydaları arasında, aracın amortisörlerinin incelenmesi, viraj demiri ve salıncak kontrolü yapılır. Tekerlerin çekiş gücü ve ağırlık testleri yapılmış olur.

Oto Ekspertizin Önemi

İkinci el araç alım satımlarında, alacağınız araçların değerinde ödeme yapabilmeniz için oto ekspertiz testlerini yaptırmalısınız. Yapılacak olan testler, aracın değişen parçalarını, hasar ve arıza durumlarını gösterecektir. Bunun için satın alma işleminden önce mutlaka ekspertiz yaptırılmalıdır.

Hemen Ara
Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Yardıma mı ihtiyacınız var ?