tokat kaporta ekspertizi

Tokat Kaporta Ekspertizi Araçların karışmış olduğu kazaların büyük bir bölümünde, kaporta kısımları hasar görmektedir. İkinci el satışı yapılırken, alıcılar, araçların, hasar ve arıza durumlarını bilmek isterler. Tokat oto ekspertiz olarak bizler, tüm araç modelleri için ekspertiz hizmetleri veriyoruz. İkinci el araç alımında en çok talep edilen ekspertiz işlemi ise hiç şüphesiz kaporta ve boya kontrolüdür.

Kontrol Edilen Noktalar

Tokat oto ekspertiz servisimize gelen araçları, kontrol edebilmek için test alanına alarak uzman personellerimizin kontrol etmesini sağlıyoruz.

Kaporta kontrollerinde bakılan noktalar şunlardır;

Parça kontrolü
Boya kontrolü
Tavan kontrolü
Şaşe kontrolü
Havuz sacı kontrolü
Kaporta kontrolü
Marşpiyel kontrolü
Bu işlemlerimizin tamamını, alanında uzman personellerimiz ile garantili olarak yapıyoruz. Yapılan her kontrol yazılım programları üzerinden raporlanmaktadır.

Neler Yapıyoruz?

Araç kaporta kontrollerinde, parça değişimi yapılmış mı, işlem görmüş mü, boya var mı diye bakarız. Değişen parçalarda, bağlantı cıvatalarının söküldüğü anlaşılmaktadır.

Fabrika çıkışlarında kaporta bağlantı yerleri arasında astar boya belirgin olmaktadır. Değişimlerde, boya farkı oluşacak ve bu kolaylıkla tespit edilebilecektir. Boya kontrollerinde, özellikle kapı iç kısmı alt bölümlerini kontrol eder ve küçük nokta kazıması ile boya durumu gözle kontrol edilir. Genel kontrolleri, mikron ölçüm cihazları ile hassas olarak yapıyoruz.

Kaporta Boya Testi

Tokat oto ekspertiz olarak tüm işlemlerimizi tarafsızlık ilkesi ile yapıyoruz. Oto ekspertiz amacıyla gelen tüm araçları, bağımsız bir şekilde inceler ve tespit edilen tüm durumlar, hemen raporlanır.

Kaporta boya test işlemlerinde, birden fazla elemanımız özel ölçüm cihazları ile tüm kaporta bölümlerini inceler, her eleman bulduğu sonuçları raporlar. Yapılan kontrollerde, parçanın komplemi boyalı yoksa lokal boyamı olduğu tespit edilir, bağımsız, tarafsız bir şekilde sonuç raporlanır.

Oto Ekspertiz İşlemlerinin Önemi

İnsanlar, birikim yaparak, bir araç sahibi olmaya çalışmaktadır. Satın alacakları araçlar için gerçek değerinde ödeme yapmaları önemli bir konudur.

Aracın gerçek değerinin tespit edilebilmesi için oto ekspertiz kontrollünün yapılması gerekiyor. Bizler, müşterilerimizin taleplerine göre araç üzerinde, kaporta kontrolü, boya kontrolü , motor testi, fren, beyin gibi bölümleri bilgisayar yazılım programları ile test ediyoruz. Yaptığımız işlem aracın sağlamlığını ve kalitesini göstermektedir.

Hemen Ara
Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Yardıma mı ihtiyacınız var ?