tokat fren testi

Tokat fren testi hizmetlerinde Araçlarda kontrol sağlamak ve sağlıklı bir sürüş için gerekli olan frenler, sistemin en önemli parçasıdır.

Sistemde yer alan en ufak hatalar ciddi sonuçlar doğurabileceğinden sistemdeki hataların tolere edilmesi mümkün değildir.

Tokat oto ekspertiz olarak araçlarda bulunan fren sisteminin bileşenleri, ayarları ve aksamları bütünsel olarak test edilmektedir.

Fren Testi Nasıl Yapılır?

Fren testi için uzman teknik servislerinde yer alan fren test cihazı rampası bulunması gerekmektedir.

fren testlerinde biz araçları sistemde yer alan diskler üzerine yerleştiriyoruz. Araç uzman ekibimiz tarafından burada kullanılarak test ediliyor.

Test sırasında;
Balata ve diskler
El freni
Lastikler
Sağ sol sapmalar
Gibi pek çok bölüm incelenmektedir. Bu aşamada Tokat oto ekspertiz olarak ölçümleri dijital yapıyoruz. Yapılan ölçüm sonuçları tarafımızda en sağlıklı şekilde değerlendirilir ve size rapor olarak sunulur.

Fren Testinde Nelere Bakılır?

Fren testinde müşterilerimiz için ciddi ve ayrıntılı bir rapor hazırlıyoruz. Test sırasında fren kuvveti mutlaka kontrol edilmektedir.

Dört tekerleğin maksimum fren kuvveti ölçülmesi, frenleme boyunca denge ve fren seviyesine göre dört tekerleğin durumu da kontrol edilmektedir. Bunların yanı sıra fren testinde arka fren kısıtlayıcı, ABS öncesi fren kontrolü, hidrolik sıvı kontrolü, fren diski kontrolü gibi pek çok işlem gerçekleşmektedir.

Fren Test Sonuçları

Ekibimiz deneyimli ve uzman personelimiz ile kurulmuştur. Fren testi bu ekip ile bilgisayar destekli olarak gerçekleşmektedir. Tüm detayları içeren raporda fren testi ile ilgili belirlenen hata ya da problemler doğru şekilde belirlenen müşterilerimize sunulmaktadır.

Fren sisteminde olası olumsuz sonuçlarda ise sistemde yapılması gerekenler ve değişiklikler ya da ayarlamalar tüm ayrıntıları ile sağlanmaktadır.

Fren Testinin Önemi

Motor freni ve tüm fren sistemi için Tokat oto ekspertiz olarak özel bir uygulama gerçekleştirmekteyiz.

Çünkü bu sitsem en ufak hatayı kabul etmeyen ve hatadan dolayı tehlikeli sonuçlar doğuran bir alandır. Sürücü ve yolcu güvenliği bakımından oldukça öneli olan fren testi uzman ekibimiz tarafından gerçekleşmektedir. Özellikle ikinci el araç alımında oto ekspertizde alınan sonuçlar aracın uzun süreli kullanımında yol gösterici olacaktır.

Hemen Ara
Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Yardıma mı ihtiyacınız var ?